A 14 hackerből álló hálózat felgöngyölítése érdekében 12 házkutatást végeztek az ország számos nagyvárosában. A DIICOT szerint a csoportot a 24 éves Gabriel Balaneasa Piatra Neamt-i hacker vezette, aki a "lulzcart", "anonsboat", "anonsweb" és "cartman" fedőneveket használta a világhálón. Bűntársaival, Fábián Gáborral és Picos Mihai Emillel együtt hozta létre az Anonymous Romania néven hírhedetté vált kalózhálózatot, amely - az ügyészek szerint - "kibernetikai terrorizmusnak" minősülő erőszakos cselekményeket hajtott végre.
A DIICOT azzal gyanúsítja őket, hogy jogtalanul hatoltak be romániai és külföldi informatikai rendszerekbe, megváltoztatták azok tartalmát, bizalmas és titkosított adatokat szereztek meg, amelyeket nyilvánosságra hoztak. Célpontjaik között főleg közintézmények adatbázisai szerepeltek. Az ügyészek 29 támadásukat dokumentálták.
A rajtaütést mások mellett a rendőrség informatikai bűnözés elleni szolgálata hajtotta végre a román hírszerző szolgálat műszaki támogatásával.
Az Anonymous Romania hackercsoport egyebek mellett bizalmas információkat tett közzé februárban a külföldi hírszerzés éléről a miniszterelnöki székbe került Mihai Razvan Ungureanuról, feltörte az egyik piacvezető közvélemény-kutató intézet adatbázisát, átírta a Nemzetközi Valutaalap romániai honlapját. A csoport márciusban azzal dicsekedett, hogy feltörte a terrorizmus és a szervezett bűnözés elleni ügyészség szerverét is.
A DIICOT-nál kedden megkezdődött a gyanúsítottak kihallgatása. A román büntetőtörvénykönyv 12 évig terjedő szabadságvesztéssel sújtja az informatikai bűncselekményeket.
Az "Anonymous" az elmúlt hónapokban világszerte használt védjeggyé vált az internetes kalózok körében. Az Anonymous inkább mozgalomként, mint nemzetközi szervezetként működik: a védjegyet használó hackerek az internet szabadságharcosaiként tüntetik fel magukat, és ideológiai okokra hivatkozva "büntetik" az általuk elnyomóknak tekintett szervezeteket és intézményeket.
Anonymous néven az utóbbi hónapokban számos internetes támadást hajtottak végre a hackerek a világ több országában ismert biztonsági cégek, bűnüldöző és egyéb kormányzati szervek ellen.